A következõ két áramkör megkönnyíti a fogyasztók akkumulátorhoz kapcsolását. Használható különféle zárt rendszerû savas ólom akkumulátorok 12V -os feszültségének csökkentésére vagy növelésére. A kimeneti feszültség stabilizált, az áramkörök megvédik a fogyasztókat a töltéssel járó feszültségingadozás káros hatásaitól.
Módosítás dátuma: 2009. szeptember 01. kedd, 11:53
Már hatszor rendeztem át a mûhelyt! Remélem ez már végleges ! Sóhajtunk fel egy egy új szerzemény beszerzése és elhelyezése után. Nagyom sok eszköz vándorol asztalról asztalra, aztán be a polcra. Én személy szerint különösen imádom ( elkerülni ) az univerzális ( barkács mint a nevében is benne van ) gépeket. A munka jó részében lehet szerelni, beállítani. Azután egy metszés és kész is az anyag . Utána lehet tisztítani, elpakolni . Na ez nem nekem való. Az utóbbi idõben törekszem hogy mindennek meglegyen az állandó helye. Ez helyigényesnek tûnik, de lehet vertikálisan és horizontálisan is terjeszkedni. És a nem mindennap használt dolgoknak azért nem kell állandóan szem elõtt lenni. Tudom a zseni átlátja a káoszt. De azért a káosz nem praktikus és hosszútávon fárasztó tud lenni. A következõ írásban az esztergálásról lesz szó. Egy nagyon fontos tevékenység , amely sokban támogathatja az elektronikai munkát. Nem egy szakmai ismerõsömnek , jó barátomnak óhaja , hogy bárcsak neki is lenne ilyen kis mûszerész masinája. Na de ez nem minden. Hiába a zenésznek a hangszer, ha nem tud rajta muzsikálni. Kedves olvasóm már lehet hogy vásárolt is egy ilyen pici izét, és kutatja a további lehetõségeket kihasználásában. Én se nagyon találtam tippeket ötleteket a NET-en ebben a témában. Ezért kezdtem bele a tapasztalataim leírásába. Szeretettel várom mások tapasztalatait, kérdéseit is.
Módosítás dátuma: 2009. május 14. csütörtök, 18:03
Ez a kis idõzítõ modul alkalmas készülékek, lámpák és egyéb 230V-os fogyasztók rövid idejû vagy késleltetett kapcsolására maximum 5A határig. A táplálása 12 V-ról történhet , akkumulátorról vagy kis adapterrõl. Az idõzítõ indítása a „K” bemenet és a 0V közé kötött nyomógomb rövid mûködtetésével történhet. A mûködési idõ a trimmer potencióméterrel változtatható 1 – 30 másodperc tartományban.
Ugyan már, lassan tisztán digitális kort élünk meg, de még sok régi fotósnak ott lapul valahol a filmes korszakból a nagyító gépe. Sok képet látott príma, stabil kis szerkezetek voltak ezek hajdanán. Én is kerülgetek már vagy tíz éve a sarokban egyet! Mindig is sajnáltam kidobni! Támadt egy ötletem. Ugyan is gondban vagyok az apró tárgyak, képek fotózásával, mi lenne ha ezt az állványt megmenteném az utókornak? Ehhez azért át kellene alakítani. Kinyitottam a dobozát. Pfuuuj mi ez a bûz? A szivacs az bele, de rendesen. Szétpakoltam letörölgettem az alkatrészeket, és a szivacsot mindenhonnan levakargattam a fáról. Szóval így kezdõdött...
Távtartókat általában a legkülönbözõbb anyagokból készen is kaphatunk. Ezek szabványos mértekben készülhetnek, üreges vagy menetelt kivitelben. A képen látható típusok: a csõbõl készült távtartó , a két végén belsõ – belsõ menetes és a belsõ – külsõ menetes kialakítással. Az elektronikában, számítástechnikában használnak még bepattintós távtartókat is , a könnyebb és gyorsabb szerelés érdekében. . Az távtartók anyaga általában valamilyen önthetõ, préselhetõ , vagy szálból darabolható mûanyagféleség , vagy húzott , forgácsolható fémalapanyag . A fémtávtartók anyaga Sr bronz , alumínium és ritkábban vas vagy koracél lehet. A távtartókat magunk is könnyen elkészíthetjük egy kis esztergagép segítségével.